Ile zarobimy na zezłomowaniu auta?

Podkreślmy, że dziś posiadanie auta jest już normą i znajdziemy go w niemal każdym gospodarstwie domowym. W zasadzie nie dziwią sytuacje, kiedy w jednej rodzinie mamy nie jeden, ale dwa, trzy czy nawet cztery samochody przypadające na każdego członka familii. Oczywiste jest to, że rynek aut jest dziś na tyle szeroki, że każdy powinien sobie znaleźć samochód, który będzie nam odpowiadał. I to tak pod względem marki, modelu, wyposażenia, jak i rzecz jasna ceny, która na pewno odgrywa tutaj istotną rolę. Problemu z ich nabyciem nie mają mieszkańcy tak dużych miast, jak Warszawa czy Kraków, ale i tych znacznie mniejszych, jak choćby położonego na Dolnym Śląsku Bolesławca. Jest to zrozumiałe, bo na terenie tych miast znajdziemy wiele salonów samochodowych, jak i komisów, gdzie kupimy auta używane. Poza tym zawsze możemy je nabyć bezpośrednio od poprzedniego użytkownika.

Skupmy się teraz nie na zakupie auta, ale się na jego pozbyciu, co także jest bardzo istotne. Oczywiście, że samochód niezależnie od tego, w jakim jest stanie, możemy odsprzedać, ale rzecz jasna nie każde auto nadaje się do sprzedaży. W wielu sytuacjach jedynym rozwiązaniem pozostaje nam kasacja pojazdów w Bolesławcu, na której możemy jeszcze zarobić. Ile w związku z tym zakłady zajmujące się niszczeniem samochodów zapłacą nam za taki proces i czy w ogóle nam zapłacą?

Oczywiście, że tak, ale podkreślmy, że nie mamy się co tutaj spodziewać wielkich kwot. Otóż możemy za nie otrzymać kilkaset złotych, choć zaznaczmy, że w jednej firmie możemy otrzymać więcej aniżeli w innej. Dlatego będąc zainteresowanym zniszczeniem swojego samochodu, warto jest się wcześniej dobrze rozejrzeć na rynku i postawić na firmy, które z tego tytułu oferują nam największy zysk. Na pewno nie będą to wielkie różnice, ale jeśli mielibyśmy zarobić nawet 200-300 złotych więcej, to czemu by z takiej okazji nie skorzystać? Średnio za zezłomowanie pojazdu otrzymamy 500-800 złotych, choć zdarzają się firmy, które płacą jeszcze więcej. Podobnie ma się sprawa kasacji pojazdów w Bolesławcu.