Co zrobić ze starym autem?

Jak najbardziej jasne jest to, że dziś w naszym kraju samochodów nie brakuje, choć jeżeli mielibyśmy je porównać, to zdecydowaną większość rynku stanowią samochody używane, które dodatkowo mają nie po kilka, ale kilkanaście lub nawet więcej lat. Trudno oprzeć się wrażeniu, że takie auto długo użytkownikowi nie posłuży, choć na pewno wiele zależy tu od tego, jak jest ono użytkowane. Mimo wszystko trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że zdecydowana większość takich samochodów prędzej lub później ląduje na złomowiskach, lub też w stacjach uzdatniania pojazdów, co akurat dziwić szczególnie nie może, gdyż takie złomowanie pojazdów, może nam przynieść także dodatkowy, choć niewielki dochód. W związku z tym nie brakuje dziś w naszym kraju miejsc, gdzie dokonuje się uzdatniania pojazdów. Nie inaczej jest w Dzierżoniowie, gdzie kasacja pojazdów w Dzierżoniowie jest dość powszechna.

Jakie samochody w związku z tym możemy poddać takiemu procesowi?

Odpowiedź jest tutaj prosta, bo w zasadzie kasacja samochodów w Dzierżonowie obejmuje wszystkie typy pojazdów. Dotyczy to także i ich wieku, choć oczywiste wydaje się to, że samochodów, z których mamy jeszcze pożytek raczej nie opłaca się niszczyć i nawet jeśli się nam już nie przydają, spróbować je odsprzedać. Ich złomowaniem zainteresować się powinniśmy dopiero wtedy, kiedy nie ma już z nich żadnego pożytku czy też zainteresowanie jego nabyciem jest zerowe. Wówczas jeśli nie chcemy płacić ubezpieczenia, musimy go zezłomować.

Dziś większego problemu z tym nie będzie i dotyczy to tak Dzierżoniowa, jak i każdego innego miasta na Śląsku, a nawet i w całym kraju, bo trzeba przyznać, że punktów, gdzie takiej kasacji możemy dokonać, w Polsce dziś nie brakuje. Zasadniczą kwestią jest już natomiast to, na jaki zakład postawimy. Może to być pierwszy lepszy zakład tego typu, choć wydaje się, że lepiej jest się nieco wysilić i wybrać zakład, który za taki proces oferuje nam najwięcej. Dodajmy jednak, że wiele zakładów za każdy kilogram poniżej wagi w dowodzie rejestracyjnym żąda sobie 10 złotych dopłaty, co może sprawić, że do tego interesu będziemy musieli jeszcze dopłacić.