Jeśli jesteś właścicielem starego samochodu, który nadaje się na złom, zastanów się czy nie byłoby dobrze oddać go do stacji demontażu. Warto pamiętać, że oddając samochód do skupu można liczyć na co najmniej kilkaset złotych. Auto musi jednak spełniać kilka warunków. 

Skup aut Wrocław– dokumenty

Oddając samochód do kasacji należy pamiętać o tym, aby poza autem mieć ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty. Pracownik złomowiska, zanim wyceni i wypłaci pieniądze za samochód najpierw sprawdzi czy osoba, która przywiozła auto jest na pewno jego właścicielem. Do tego celu konieczny jest dowód rejestracyjny samochodu, karta pojazdu oraz dowód osobisty właściciela. Jeśli wszystko się zgadza, pracownik stacji przeprowadza wycenę auta i jeżeli właściciel zgadza się na warunki podpisuje umowę kupna-sprzedaży. 

Skup pojazdów – ile wart jest wrak?

O tym ile otrzymasz za samochód decyduje wiele czynników. W pierwszej kolejności są to wiek, marka i model pojazdu oraz stopień jego zniszczenia. Jeśli w aucie brakuje części, wówczas cena pierwotna może ulec zmniejszeniu. Decydując się na sprzedaż uszkodzonego samochodu z brakującymi elementami nie należy się jednak nastawiać bardzo pesymistycznie, ponieważ i tak, nierzadko, można za niego otrzymać więcej aniżeli sprzedając go na wolnym rynku. 

I co dalej?...

Po oddaniu samochodu do kasacji, pracownik certyfikowanej stacji demontażu wystawia specjalne zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. Z dokumentami auta oraz otrzymanym zaświadczeniem należy skierować się do Wydziału Komunikacji, gdzie pojazd zostanie wyrejestrowany z bazy użytkowanych samochodów. W ten sposób można w prosty sposób pozbyć się niechcianego wraka, który tylko przeszkadza zajmując miejsce w garażu, na podwórku czy na parkingu.

Ciekawostka:
Firmy wykonujące recykling zajmują się magazynowaniem naszych odpadów, ale jest to bardzo drogie. Tego typu usługi mają swoja cenę i jak firmy stać na takie wywozy tak nie wszystkich ludzi na nie stać. Firmy zajmujące się recyklingiem ze względu na to, że powstaje ich tak wiele w reklamach piszą o darmowych wywozach, co jest kłamstwem, bo nie ma nic za darmo nikt nie zrobi za nas nic za darmo. Firmy zajmujące się recyklingiem pomagają nam pozbywać się problemu, jakim są odpady, ale niestety liczą sobie za to bardzo dużo. Tego typu firmy powinny być sponsorowane przez państwo, bo to przecież też w interesie państwa jest by śmieci zostawały odpowiednio potraktowane. Dzięki wywożeniu śmieci i ich magazynowaniem możemy czuć się bezpiecznie. Możemy mieć pewność, że powietrze, którym oddychamy nie zatruje nas, woda, którą pijemy też tego nie zrobi, ale pod warunkiem, że wszyscy będziemy dbali o to by wywóz śmiecprawidłowy. To wszystko zrobimy dla siebie i przyszłości naszych dzieci. Bo kto chciałby żyć w zanieczyszczonym środowisku gdzie nie ma nic innego oprócz śmieci.