Masz samochód, który nie nadaje się do użytku? Może czas pomyśleć o oddaniu auta do skupu? 

Samochód po przejściach

Jeśli jesteś właścicielem auta, które ma już swoje lata świetności za sobą, albo niedawno miało poważną stłuczkę, pomyśl czy nie warto byłoby oddać je do kasacji. Powinieneś wiedzieć, że sprzedanie wraka do stacji demontażu pojazdów może Ci się opłacić. Jeśli dodatkowo wybierzesz się do Wydziału Komunikacji i swojego ubezpieczyciela, wówczas nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także pozbędziesz się kłopotu ze starym samochodem. 

Skup samochodów Wrocław

Wbrew pozorom oddanie samochodu na złom nie jest wcale drogie. Wielu posiadaczy starych aut przetrzymuje wraki tylko dlatego, że boją się wysokich opłat za przyjęcie samochodu do skupu. Jak się okazuje jest to złe myślenie, ponieważ za oddanie auta do stacji demontażu nie tylko nie płaci się, ale nawet można za nie otrzymać sporą kwotę pieniędzy. Jeśli zatem masz w garażu lub na parkingu przed domem samochód niezdatny do użytku, nie zastanawiaj się i zawieź go do najbliższego punktu kasacji pojazdów. 

Co można zyskać oddając samochód do skupu? O tym, czy coś robimy czy też nie, decyduje zazwyczaj odpowiedź na pytanie „co można zyskać?”. W przypadku oddania pojazdu do stacji demontażu lista profitów jest dość długa. Do najważniejszych można zaliczyć:

  1. Pieniądze otrzymane za oddany wrak – za stojący bezużytecznie samochód nikt Ci raczej nie zapłaci, a jeśli oddasz go do skupu, Twój portfel może stać się bogatszy nawet o kilkaset złotych; 
  2. Wyrejestrowanie pojazdu – oddając samochód do kasacji właściciel otrzymuje zaświadczenie, które pozwala mu wyrejestrować auto z bazy pojazdów w Wydziale Komunikacji; 
  3. Koniec z płaceniem OC – warto wiedzieć, że obowiązkową składkę OC należy opłacać nawet, jeśli samochód jest niesprawny. Dopiero wyrejestrowanie samochodu z urzędowej bazy danych umożliwia zaprzestanie opłacania tej składki. 

Jak widać oddanie swojego starego auta do skupu może okazać się bardzo opłacalne. Szybka zapłata za wrak, łatwe wyrejestrowanie auta i do tego oszczędności związane z niepłaceniem OC za samochód to chyba wystarczająca zachęta do pozbycia się nieużywanego pojazdu

 

Czy wiesz że...

Recykling odbywa się w dwóch obszarach. Jednym z nich jest produkowanie dóbr, czyli tworzenie wszelkiego rodzaju produktów. Drugim jest powstawanie z wcześniej wytworzonych produktów odpadów. Recykling zakłada wymuszanie odpowiednich postaw producentów dóbr. Mają oni korzystać z przetwarzanych materiałów. Zbierając w domach osobno papier ułatwiamy prace wielu ludziom. Papier zbierany przez nas trafi do przerobienia, dzięki czemu nie będzie trzeba ścinać kolejnych hektarów lasów, które i tak są bardzo zmniejszone przez działalność ludzką. Papier przetworzony jest stosowany do produkcji na przykład papieru toaletowego czy tez niektórych zeszytów szkolnych naszych pociech. Recykling ratuje i lasy, które są coraz mniejsze i planetę przed zasypaniem prze odpady. Dzięki takim działaniom mamy zielone i piękne lasy, do których możemy jeździć z naszymi rodzinami i cieszyć się pięknem naszej planety niezniszczonej do końca przez nas. Więc chyba warto segregować śmieci, które mają taki wpływ na nasze otoczenie.