Już od dawna nie jeździsz swoim samochodem, z powodu jego złego stanu technicznego, ale cały czas musisz płacić obowiązkowe OC? Może więc czas najwyższy oddać stare auto do kasacji i wybrać coś nowszego? Zobacz, co warto wiedzieć o złomowaniu pojazdów. 

Złomowanie pojazdów Wrocław – dokumenty

Kasacja pojazdu to procedura umocowana prawnie. Aby samochód mógł zostać legalnie zezłomowany niezbędnych jest kilka dokumentów. Wśród nich musza się znaleźć dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz dowód osobisty właściciela. W przypadku gdy samochód ma więcej niż jednego właściciela konieczne jest również upoważnienie od współwłaściciela, do zezłomowania auta. 

Zapłata za złomowanie

W Polsce nadal panuje błędne przekonanie, że za oddanie samochodu do stacji demontażu będzie trzeba zapłacić. Jeśli również tak myślisz, to jesteś w błędzie. Powinieneś wiedzieć, że oddając samochód na złom otrzymasz za niego zapłatę. Obecnie każda stacja demontażu samodzielnie wycenia samochód, który odbiera. Na kwotę jaką otrzyma właściciel największy wpływ mają stan techniczny, marka oraz wiek samochodu. Jeśli pojazd jest cały wówczas można liczyć nawet na kilkaset złotych zapłaty, jeśli brakuje w nim elementów, wówczas kwota ta może ulec obniżeniu. 

Po co złomować samochód?

Złomowanie pojazdów Wrocław ma wiele zalet. W pierwszej kolejności można pozbyć się pojazdu niezdatnego do użytku. Po oddaniu auta do stacji demontażu otrzymuje się zaświadczenie umożliwiające wyrejestrowanie samochodu w Wydziale Komunikacji, a następnie z listy ubezpieczyciela. Ponadto, jak już wyżej wspomniano, możesz liczyć na dodatkową gotówkę, której nie otrzymasz, jeśli auto stoi bezużytecznie w garażu. 

Oddanie samochodu do kasacji wbrew pozorom jest bardzo opłacalne. Wprawdzie wymaga trochę wysiłku, ale ma wiele zalet. Dlatego też powinieneś zastanowić się czy ten wrak w garażu jest Ci na pewno potrzebny. Może już nie warto czekać z nadzieją na kupca, a lepiej oddać samochód do skupu?