Czy złomowanie aut jest opłacalne?

Jak z pewnością każdy z was zdaje sobie z tego doskonale sprawę, dziś samochód w swoim posiadaniu ma każdy, a przynajmniej każdy z nas i szczerze trudno jest się temu dziwić, ponieważ trzeba zauważyć, że jest to wielkie dobro, bez którego normalna egzystencja nie jest łatwa, a już na pewno bardzo utrudniona. Jako że popyt na samochody jest dziś tak duży, nie dziwi szczególnie i to, że reaguje na to podaż, a więc producenci dostarczający na rynek coraz to nowsze modele pojazdów. Jednakże na nowe auto nie stać każdego. W zasadzie stać na nie tylko nielicznych z nas, gdyż w dobie XXI wieku i dość miernych zarobków większości z nas wyłożenie kilkudziesięciu tysięcy na auto jest nie do pomyślenia. Oczywiście jakąś możliwością są jeszcze kredyty, ale czy warto zadłużać się na zakup samochodu?

Większość z nas nabywa w związku z tym samochody używane, które często mają nie po kilka, ale co najmniej kilkanaście lat. Taki zakup uwarunkowywany jest oczywiście ceną, gdyż są one o wiele tańsze od aut nowszych. Jednakże co do ich stanu technicznego możemy mieć wiele zastrzeżeń. Zazwyczaj po kilku latach jazdy takim autem jesteśmy zmuszeni go zezłomować. Przyjrzyjmy się temu procesowi na przykładzie miasta Głogów, gdzie złomowanie samochodów w Głogowie jest procesem bardzo powszechnym.

Czy w ogóle jest to proces opłacalny?

W zasadzie spojrzeć na tę kwestię musimy z dwóch stron. Ważne jest to, czy pojazd jest jeszcze przez nas użytkowany i chcemy go sprzedać, czy też stoi i nikt z niego nie korzysta. Jeśli dalej z niego skorzystamy czy też mamy zamiar się go pozbyć, na pewno złomowanie samochodów w Głogowie może jeszcze poczekać. Zupełnie inaczej jest, jeśli samochód do niczego nam nie służy i tylko zagraca nasze podwórko. Wówczas lepiej jest go zezłomować. Tym bardziej że kierowca, który jest właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy z niego korzysta, czy też nie musi mieć wykupioną na dany samochód polisę ubezpieczeniową. W takiej sytuacji demontaż pojazdów jest najlepszym wyjściem.