Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Poleko

10 października w Poznaniu rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Poleko. W tym roku na Targach pojawiło się ponad 600 wystawców z 19 krajów. Można było zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi związanymi z ochroną środowiska.

Na Targach przedstawiono niemal 70 zupełnych nowości, które już niedługo pojawią się na rynku. Wśród nich znalazł się jedyny w Wielkopolsce samochód ratownictwa techniczno-chemicznego, można też było  zobaczyć samochody elektryczne czy nowoczesne śmieciarki.

Na Poleko przyznano również nagrody w XV edycji konkursu o „Puchar Recyklingu” oraz wyróżnienie jakim jest prestiżowy tytuł „Tygrysa Recyklingu”. Konkurs ten skierowany jest do firm zajmujących się selektywną zbiórką odpadów.

Warto jednak zauważyć, że to nie prestiżowe tytuły podbiły serca zwiedzających, a to co można zrobić z resztek. Bez wątpienia największą popularnością cieszyły się rzeźby wykonane ze złomu. Przywieziony z Azji Predator, który został stworzony z części samochodowych, motorowych i rowerowych zrobił prawdziwą furorę, zresztą podobnie jak stolik, pod którym ukrył się obcy czy krzesełka w kształcie jaj kosmitów.

Więcej  informacji znajdziesz tutaj.

Wiele ciekawych informacji znajdziesz bezpośrednio na naszej stronie.