Opony letnie w sieci – co warto wiedzieć?

Czas zmiany opon z zimowych na letnie coraz bliżej. Część kierowców już dokonała wymiany, inni czekają na bardziej stabilną pogodę, a jeszcze inni poszukują najlepszych opon do swojego auta. Czy można kupić opony w sieci i czy to się opłaca?

Opony – produkt standaryzowany

Opony, tak jak i inne części samochodowe, podlegają standaryzacji. Wpisując rodzaj opon oraz typ auta możemy liczyć, że znajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu. Dzięki temu można śmiało dokonywać zakupu opon zarówno w sklepie realnym jak i wirtualnym.

Opony nowe czy używane?

O tym czy kupimy opony nowe czy używane decyduje zazwyczaj zasobność portfela. Warto jednak pamiętać, że nowa opona zawsze będzie bezpieczniejsza niż używana. Nie oznacza to, że korzystając z opon, z których ktoś wcześniej korzystał narażamy się na wypadek. Wybierając opony należy zwrócić uwagę na ich stan techniczny. Powinny mieć widoczny bieżnik oraz nie posiadać żadnych wybrzuszeń, które mogą świadczyć o ich uszkodzeniu.

Gdzie kupić nowe opony?

Dziś opony samochodowe można kupić w miejscach, gdzie jeszcze do niedawna nikt by się ich nie spodziewał. Coraz częściej pojawiają się w marketach, czy warsztatach samochodowych. Powstały też specjalne strony internetowe, gdzie dostępne są opony zarówno nowe jak i używane.

Używane opony w sieci

Używane opony można kupić w internecie w wielu miejscach. Jednym z najbardziej znanych jest serwis aukcyjny Allegro. Ponadto można je znaleźć również na innych serwisach aukcyjnych oraz ogłoszeniowych. Niekiedy pojawiają się także informacje o możliwości zakupu używanych opon na Facebooku, gdzie takie ogłoszenia dodają  m.in. stacje demontażu pojazdów.

Nowe opony w sieci

Nowe opony można kupić za pośrednictwem stron internetowych zajmujących się handlem częściami zamiennymi. W ostatnich miesiącach powstał również serwis Oponeo, który specjalizuje się w  handlu oponami. Można tam nabyć opony do wszystkich marek i typów samochodów. Dostępne są też opony różnych producentów. Dzięki szerokiej gamie opon, serwis ten stał się jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie kupowane jest ogumienie samochodowe.

Ze sklepu prosto do warsztatu

Jedną z ciekawych usług oferowanych przez internetowych dostawców opon jest dostarczanie ogumienia wprost do warsztatu, gdzie zostanie ono wymienione. Dzięki temu właściciel pojazdu nie musi się martwić o to w jaki sposób przewiezie je do warsztatu.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zakup opon w markecie, specjalistycznym sklepie, na aukcji internetowej czy w sklepie wirtualnym, musimy pamiętać o najważniejszym – wymianie opon z zimowych na letnie.