Samochód dla kobiety

Z okazji Dnia Kobiet postanowiliśmy napisać kilka słów o cechach samochodów, które wybierają kobiety. Co ciekawe – nawet w tym samym samochodzie co innego cenią sobie Panie, a co innego Panowie. Zobacz, jakie auta podobają się kobietom.

Kolor

Kobiety uwielbiają samochody w typowo kobiecych kolorach. Producenci aut doskonale o tym wiedzą i na rynku motoryzacyjnym pojawia się coraz więcej samochodów różowych, fioletowych czy seledynowych. Poza tym pojawiają się także pojazdy wielokolorowe, w których barwy takie jak np. czerń i czerwień łączą się tworząc ciekawą kompozycję.

Wielkość

Panie zazwyczaj wolą jeździć niewielkimi, miejskimi samochodami. Dla nich najważniejsza jest wygoda podczas dojazdu do pracy czy robienia zakupów. Dla kobiet posiadających dzieci, najlepsze są auta, gdzie zmieszczą się foteliki dziecięce oraz wszystko co niezbędne podczas rodzinnych wyjazdów.

Przede wszystkim wygoda bezpieczeństwo

Niezależnie od tego jaki kolor ma auto oraz jakiej jest wielkości, kobiety stawiają przede wszystkim na łatwość prowadzenia pojazdu, bezawaryjność oraz wygodę i bezpieczeństwo. Tym samym duża część pań mogąc wybierać dowolny samochód postawi na wygodne auto rodzinne a nie na sportowy wóz.

Gadżety

Kolejną rzeczą, na którą stawiają kobiety są dodatki, które pomagają w bezpiecznym użytkowaniu samochodu. Tym samym dodatkowe spojlery, światła czy otwierany dach nie robią na nich większego wrażenia. Panie wybierają auta o wygodnych siedzeniach, praktycznej tapicerce i dużym bagażniku.

A na koniec

Wprawdzie kobiety wolą auta ładne, praktyczne i bezpieczne do codziennego użytku, niemniej jednak elegancki kabriolet czy sportowe auto, którego właścicielem jest ich ukochany, jest równie mile widziany.