Zmiana opon zimowych na opony letnie

Zbliża się czas wymiany opon zimowych na letnie. Podczas zakupów wielu Polaków kieruje się przede wszystkim ilością pieniędzy jaką trzeba będzie na nie wydać. Warto jednak wiedzieć, że często za niską ceną idzie niskie bezpieczeństwo. Dlatego zanim wybierzesz najtańszą oponę zastanów się czy warto.

W sklepach do wyboru są dwa rodzaje opon Premium i budżetowe. Opony premium charakteryzują się najlepszej jakości materiałami oraz najnowszymi technologiami wykorzystywanymi do ich produkcji. Dzięki nim opony tego typu mają krótszą drogę hamowania, są wytrzymalsze i lepiej trzymają się drogi. W przypadku opon budżetowych jakość materiałów jest gorsza, a bezpieczeństwo ich użytkowania niestety nieco mniejsze niż w przypadku opon premium. Jak się jednak można spodziewać oba rodzaje opon różnią się także ceną. Cena opon budżetowych jest znacznie niższa aniżeli premium.

Zmieniając opony zimowe na letnie warto brać pod uwagę nowe opony, ale także używane. Często zdarza się, że na stacje demontażu pojazdów trafiają auta posiadające niemal nowe opony, dobrej jakości. Poszukując bezpiecznych opon w atrakcyjnej cenie warto odwiedzić również naszą stację demontażu. Pomożemy znaleźć Państwu idealne opony na kolejny sezon.