Problemy z miejscami parkingowymi narastają z roku na rok. W dużych miastach pojawiają się ogromne, wielopiętrowe parkingi podziemne, ale mimo wszystko brakuje miejsc dla osób chcących zaparkować. Jednym z powodów braku miejsc parkingowych jest ich blokowanie przez samochody nieużywane. W wielu miastach stojące na parkingach wraki stanowią spory problem. Niektórzy włodarze miast zdecydowali się na odholowywanie starych aut na płatne parkingi miejskie, gdzie pojazdy są pilnowane, a koszty ich pobytu tam pokrywają właściciele. Wysokie opłaty parkingowe mają zmusić właścicieli starych aut do zastanowienia się czy nie lepiej byłoby oddać pojazd na złom.

Jak się okazuje wielu posiadaczy starych i zdezelowanych pojazdów ma poważne obawy związane z oddaniem swojego auta do kasacji Złomowanie samochodów Poznań, nadal kojarzone jest z kosztownym i skomplikowanym zabiegiem. W pierwszej kolejności posiadacze wraków boją się ogromnych kosztów za przyjęcie samochodu na złomowisko – jak się okazuje zupełnie bezzasadnie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stacje demontażu pojazdów przyjmując auta do kasacji nie pobierają opłat, a wręcz przeciwnie – płacą właścicielowi. Tym samym oddając wraki na złom można całkiem nieźle zarobić. Również skomplikowane procedury dotyczące kasacji pojazdów można włożyć śmiało między bajki. Wystarczy, że właściciel samochodu posiada jego dokumenty i dokument tożsamości mogący potwierdzić to, że jest posiadaczem auta. Jeśli pojazd jest niesprawny to nie trzeba się martwić dowiezieniem go do stacji demontażu. Większość firm posiada własne samochody, które na zamówienie klienta przyjeżdżają i odbierają wrak. Przy czym warto wspomnieć, że zazwyczaj usługa ta jest bezpłatna. 

Jak można zauważyć złomowanie samochodu to nic trudnego. Wystarczy odstawić auto do stacji demontażu wraz z odpowiednimi dokumentami. Po odebraniu pojazdu pracownik stacji demontażu wydaje specjalne zaświadczenie, z którym należy udać się do Wydziału Komunikacji, gdzie pojazd zostaje wyrejestrowany z bazy danych. W ten posty sposób w ciągu kilku godzin można załatwić wszystkie sprawy związane z zezłomowaniem auta.