Boże Ciało – jak uniknąć korków

Boże Ciało to święto, podczas którego ulicami miast i wiosek przechodzą procesje. Zazwyczaj wiąże się to ze zmianami w organizacji ruchu. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając się tego dnia w drogę.

Czas procesji

W większości miejscowości procesje wyruszają w godzinach przedpołudniowych. Jeśli zatem wybierasz się w podróż weź pod uwagę, że mniej więcej od godziny 9.00 do 14.00 możesz trafić na zamknięte drogi. Aby nie stać podczas jazdy sprawdź kiedy w miejscowościach, przez które przejeżdżasz odbywają się procesje.

Droga procesji

Na trasę procesji zazwyczaj wybierane są drogi, których zablokowanie nie będzie utrudniało ruchu drogowego. Niestety zdarza się, że procesja przechodzi przez ruchliwe ulice i wówczas pojawiają się korki. Wybierając się w podróż sprawdź trasy procesji w miejscowościach, które będziesz mijał. W ten sposób będziesz mógł ominąć zablokowane czasowo fragmenty dróg.

Policja i Straż Miejska

Wszystkie procesje są zabezpieczane przez Policję lub/oraz Straż Miejską. Jeśli zobaczysz którąś z tych służb na swojej drodze dostosuj się do  ich zaleceń, a możesz być pewny, że nie będziesz musiał stać w korku. Zazwyczaj wyznaczone objazdy pozwalają szybko i skutecznie ominąć wszelkie utrudnienia drogowe.

Boże Ciało rozpoczyna kolejny długi weekend majowy. Wolny czas warto spędzić z najbliższymi, ale podróże należy dobrze zaplanować pamiętając o procesjach odbywających się na terenie całego kraju.